Úvod Obecní úřad Povinné informace §10699Sb. Prohlášení o přístupnosti

V sobotu 23.září se konal 12.ročník Fichtl cup Jedousov 2017

 

Přepis článku účastníka na  www.motorkari.cz

Dnes se padesátka jezdců fichtlů, prala v Jedousově u Přelouče s počasím. Vyhrály všichni kdož dojel po 5.hodinách do cíle. Ano po pěti hodinách nepřeklepl jsem se!!!!

Obec Jedousov se rozkládá asi dvacet jedna kilometrů jihozápadně od centra Pardubic a šest kilometrů jihovýchodně od města Přelouč.

Letos se zde sjelo hafo příznivců dnes již legendární Jawy 50, nebo také fichtla k 12.ročníku extrémního 5.ti hodinového závodu. FIFTL CUP JEDOUSOV.

Do Jedousova také zavítal jako jezdec i Ondřej Klymčiw, účástík rallye Dakar, který se svým temen sváděl neúprosné boje o pořadí s konkurenčním teamem Dolamoto. Do bojů o pěkné ceny věnované místními sponzory zasáhlo i mnoho dalších nejmenovaných jezdců sledovaných i těmi nejmenšími...

V jedenáct hodin zahájil závod starosta obce Jiří Kožený. V tu dobu panovala dobrá nálada a zahájení provázelo dobré počasí. Hudba z reproduktorů umocňovala napjatou atmosféru i slunce si na jezdce chvilku posvítilo... a do obce se sjížděla kopa zvědavců z širokého okolí.

Do závodu odstartovala dvacet čtyři strojů, někteří měly přeladěno, a tak do prvního kola musely být roztlačeni….

Kolem dvanácté se zpustil doslova ceďák a s přestávkami pršelo do konce závodu. Na regulérnost závodu dohlížel vodník Česílko z místního rybníka….

Počasí ale náladu jezdcům nezkazilo. Protáčely hefty svých strojů na doraz a předváděly na rozblácené trati kaskadérské kousky při snaze udržet stroj na trati. Diváci se choulily pod plachtou vojenského stanu u depa závodu a vtipnými poznámkami povzbuzovaly projíždějící prokřehlé jezdce. Bylo se na co dívat a pro pivo a grog to nebylo daleko. Ve vyznačeném úseku se střídaly jezdci jednotlivých týmů mezi sebou a bylo tu dost místa pro drobnou opravu strojící tankování. Ruce mechaniků měly napilno…☺

Opět se potvrdilo přísloví, řidič ten tvrdý chleba má“…DÍKY VŠEM KDOŽ VYDRŽEL TEMPO ZÁVODŮ JAK NA TRATI, TAK V PITÍ GROGU DO KONCE A ZA ROK NASCHLEDANOU....

 

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Titulek:
Komentář:

Svátek má

Dnes : Michaela
Zítra : Vendelín

Nově na úřední desce

Rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu pana Michala Bednáře...
Vyvěšeno:
10.10.2017

Oznámení voličům o době a místě konání voleb do Poslanecké...
Vyvěšeno:
2.10.2017

Placení poplatků za popelnice a psy 2017
Vyvěšeno:
27.9.2017

Kalendář a akce

<<  Říjen 2017  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Firmy v naší obci

Ziveobce.cz